• DUMNI Z POWSTAŃCÓW

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dyplomom za udział w akcji "Dumni z Powstańców".  Jest to wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Portal jest kontynuacją, zainicjowanej w 2016 roku w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON - akcji „Kartka dla Powstańca”.

Strona dumnizpowstańców.pl pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Okolicznościowych wpisów na wirtualnej mapie Polski dokonali także uczniowie naszej szkoły. Koordynatorem akcji był nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Pan Robert Majczyk.

R.M.

• BEZPIECZNE FERIE 2023

• W dniu 13 stycznia 2023 roku, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, policyjny profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Łasku spotkał się z uczniami naszej szkoły, aby porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku podczas ferii oraz zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się w tym czasie. Spotkania odbyły się dla trzech grup wiekowych – klas I-III, IV-VI i VII-VIII. Każde z nich zakończyło się podsumowaniem dokonanym przezPanią Wicedyrektor Marzannę Frydrychowską, która życzyłabezpiecznego i miłego wypoczynku oraz zaprosiła uczniówdo zabawy na „Dmuchanym placu zabaw”, który będzie udostępniony w Zespole Szkół w Widawie.                                                                                                                     M.C., V.P

• Nauka języka angielskiego

• W tym roku szkolnym Centrum edukacyjne ROYAL oferuje naukę języka ANGIELSKIEGO. Zajęcia dla najmłodszych DZIECI OD 4 ROKU ŻYCIA, starszych dzieci oraz nastolatków i dorosłych. Zajęcia przygotowujące do egzaminów. Możliwość zajęć online. ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W WIDAWIE. Zapraszamy do zapisów POD NUMEREM 538 433 145. Rekrutacja właśnie wystartowała! MOŻLIWE JEST SPOTKANIE Z RODZICAMI DLA ZAINTERESOWANYCH NAUKĄ JĘZYKA.

• KONKURS RECYTATORSKI "ZIMA W POEZJI"

• KONKURS RECYTATORSKI "ZIMA W POEZJI" 10 stycznia 2023r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Zima w poezji" zorganizowany przez bibliotekę szkolną, wzięło w nim udział 11 uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było rozwijanie zdolności i umiejętności dzieci oraz zainteresowanie ich czytaniem poezji. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i piękne zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Wyniki konkursu: I miejsce - Alicja Wojtysiak kl. 6a dwa II miejsca - Bartłomiej Legiędź kl. 5a i Łukasz Gała kl. 4c dwa III miejsca- Amelia Nawrot kl. 4c i Adrian Gocałek kl. 6a Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!