• „ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ..”

• Piękny i zdrowy uśmiech chce mieć każdy z nas. W dniu 23 lutego 2024 roku odbyły się zajęcia warsztatowe – „Profilaktyka próchnicy u dzieci” dla uczniów klas drugich i trzecich, przeprowadzone przez przedstawiciela Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łasku ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia. Celem spotkania było w szczególności kształtowanie nawyków higieny jamy ustnej u dzieci oraz prawidłowych nawyków żywieniowych związanych z jamą ustną. Podczas spotkania pani z PSSE rozmawiała z dziećmi o tym, co szkodzi zębom, co to jest próchnica, jakie przedmioty służą do mycia zębów. Przedstawiono zasady mycia zębów, a następnie dzieci ćwiczyły prawidłową technikę mycia zębów na modelu szczęki. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat prawidłowego odżywiania się oraz higieny jamy ustnej. Zaprezentowana podczas zajęć „Bajka o krokodylu i chorych zębach” zachęcała uczniów do wizyt u stomatologa.

M.C. i V.P.

• Bal ostatkowy w Zespole Szkół w Widawie

• Karnawał, to czas na zabawę. W naszej szkole we wtorek odbył się bardzo barwny bal ostatkowy, podczas którego zorganizowano wiele konkurencji, jak również wybrano Króla i Królową Balu w dwóch kategoriach wiekowych: klas 1 - 4 i 5 - 8.

Trzeba przyznać, że jury miało bardzo trudne zadanie.

Królem i królową balu w kategorii klas 1-4 zostali:

Jan Brzozowski i Eliza Krawczuk.

Królem i królową balu w kategorii klas 5-8 zostali:

Łukasz Gała i Anna Gleń.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku w formie pączków i napojów oraz wszystkim za wspólną zabawę.