W środę 19 kwietnia do naszej szkoły przybyła pani adwokat. Na zajęciach z klasą Ia i Ib pani przybliżyła uczniom tematykę związaną z sądownictwem. Dzieci dowiedziały się czym adwokat zajmuje się na co dzień oraz jak wygląda jego strój.
A.K.
W środę 19 kwietnia do naszej szkoły przybyła pani adwokat. Na zajęciach z klasą Ia i Ib pani przybliżyła uczniom tematykę związaną z sądownictwem. Dzieci dowiedziały się czym adwokat zajmuje się na co dzień oraz jak wygląda jego strój.
A.K.
W piątek 14 kwietnia siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie chemiczno - fizycznym zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łasku oraz Otwartą Pracownię Rozwijania Uzdolnień "Asymptota". Do rywalizacji stanęli uczniowie klas ósmych z 5 szkół (SP nr 1 w Łasku, SP nr 5 w Łasku, SP w Kolumnie, SP w Sędziejowicach, SP w Widawie). Podczas konkursu uczniowie musieli zmierzyć się z 10 zadaniami - 5 z fizyki oraz 5 z chemii. Najlepiej z zadaniami poradził sobie uczeń klasy 8a Kacper Morawski, który zajął w konkursie I miejsce. Również jedno z wyróżnień trafiło do uczennicy klasy 8b - Martyny Janas. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
A.P.
18 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym organizowanym przez Dyrekcję i Nauczycieli Szkoły Podstawowej w Chociwiu i Gminną Bibliotekę Publiczną w Widawie.
W Konkursie nasi uczniowie rywalizowali z przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Chociwiu i Szkoły Podstawowej w Rychłocicach.
Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z testem sprawdzającym znajomość wybranej powieści.
Uczennica naszej szkoły Weronika Czapińska zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-VI.
Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i dyplomy za udział.
Dziękujemy Wam i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
A.M.
14 kwietnia klasy drugie z wychowawcami miały przyjemność wyjechać do Zduńskiej Woli na spektakl teatralny sceny krakowskiej pt.,,O wesołym Sindbadzie żeglarzu '' Zgodnie z kanonami teatralnej inscenizacji wykorzystano bogaty arsenał kostiumów danej epoki, oświetlenia i efekty specjalne. Ponadto akcja sceniczna była otwarta na udział widowni w wybranych scenach.Dzięki tym akcentom było bardzo humorystycznie i wesoło. Dobra zabawa towarzyszyła uczniom jeszcze w autokarze gdzie sobie podśpiewywali i żartowali.
I.K.
13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pod tablicą upamiętniającą ofiary tej strasznej zbrodni dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie,wraz z władzami samorządowymi, księdzem proboszczem oraz mieszkańcami Widawy,uczcili pamięć tych, którzy nie wyrzekli się polskości i zostali bestialsko zamordowani w Katyniu. Symbolem pamięci była wspólna modlitwa, a także kwiaty i znicze złożone pod pamiątkową tablicą.
Uczniowie klasy 7 podczas lekcji geografii przygotowali plakaty nt. Rolnictwo i gospodarka Polski. Wszyscy tworząc projekt wykazali się zaangażowaniem i wiedzą na wybrany temat.
P.W.
W dniu dzisiejszym tj. 5 kwietnia 2023 roku został rozstrzygnięty gminny konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. W konkursie licznie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkości i dyplomy za udział, natomiast spośród wielu pięknych prac komisja nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:
Klasa I - III
Miejsce I - Zofia Konopiata
Miejsce II – Tymoteusz Smolarek
Wyróżnienie:
Izabela Perlińska
Maja Witczak
Klasa IV – VI
Miejsce I – Nikola Chojnacka
Miejsce II – Jakub Barwaśny
Miejsce III – Amelia Nawrot
Wyróżnienie:
Weronika Czapińska
Adrian Gocałek
Anna Gleń
Klasa VII – VIII
Miejsce II – Kamila Słomczyńska
Wyróżnienie:
Norbert Pędziwiatr
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie wyróżnionym, wspaniałych prac, kreatywności i wysokiego poziomu artystycznego.
JKW
W dniu 31 marca Samorząd Szkolny wraz z opiekunami Panem Robertem Majczykiem, Panią Anetą Krysiak i Panią Małgorzatą Magdziak-Lisowską podsumowali trwającą od listopada akcję Góra Grosza. Udało się nam zebrać prawie 1700 zł. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w zbiórkę monet.
W dniu dzisiejszym (30.03) gościliśmy w naszej szole przedstawicieli Zespołu Szkół Elektronicznych im. Stanisława Staszica w Zduńskiej Woli . Szkoła kształci młodzież w następujących zawodach: technik elektronik, technik informatyk, technik automatyk, technik programista i technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Spotkanie bardzo cenne ponieważ wraz z przedstawicielami szkoły i uczniami (nasi absolwenci Mikołaj Krata i Kamil Janus) przybyli na spotkanie przedstawiciele dużych firm z okolic Zdunskiej Woli, w których młodzież odbywa praktyki i może znaleźć po ukończeniu szkoły pracę.
Dziś blisko 50 uczniów z powiatu łaskiego brało udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy Pożarniczej w Kwiatkowicach. Wśród uczestników i nagrodzonych byli także uczniowie naszej szkoły. Opiekunem naszych uczniów był nauczyciel Robert Majczyk. Gratulujemy!!!
R.M
W dniu 27.03.2023 roku uczniowie klas piątych Zespołu Szkół w Widawie uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu „Mobilne Laboratoria Przyszłości”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez zespół profesjonalnych edukatorów z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości.
Podczas tych zajęć uczniowie mieli możliwość zaprojektowania i wydrukowania na drukarce 3D obiektów trójwymiarowych. Poznali również sposób wykorzystania sztucznej inteligencji w aplikacjach oraz robotach. Podczas warsztatów uczniowie sterowali robotami, a za pomocą gestów dłoni i odpowiedniej aplikacji grali w gry komputerowe.
Mobilne Laboratoria Przyszłości to okazja do poznania ciekawych pomysłów i inspiracji do wykorzystania zakupionego sprzętu.
JKW
Dnia 21 marca 2023r w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję uczennice z klasy VI b przygotowały krótką część artystyczną. Po takim wprowadzeniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Anna Luter
Nasi uczniowie dzisiaj przywitali wiosnę biorąc udział w akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski - dzień bez plecaka. Niektóre pomysły uczniów były bardzo oryginalne, ale najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili.
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa na ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.
P.W.
W czwartek i piątek (16-17.03) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych. W czwartek na sali gimnastycznej wysłuchali nauk ks. Adriana, a w piątek w kościele ks.Dariusza.
W dniu 14 marca w naszej szkole odbył się trzeci etap konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Rywalizowało ze sobą 6 drużyn - Sędziejowice, Konopnica, Rychłocice, Burzenin, Szynkielów i Widawa.
Nasza drużyna w składzie : Alicja Wojtysiak kl. 6a, Adrian Gocałek kl. 6a, Martyna Janas kl. 8b przygotowująca się do konkursu pod opieką Pani Małgorzaty Magdziak-Lisowskiej zajęła I miejsce.
Dodatkowo Alicja Wojtysiak została nagrodzona indywidualnie za najlepiej napisaną pracę.
Dalsze zmagania konkursowe na etapie wojewódzkim odbędą się 21 kwietnia w Łodzi. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
M.M-L
Powered by aSc EduPage