Liczna grupa uczniów Zespołu Szkół w Widawie wzięła udział w gminnym konkursie "Jestem wolny - uzależnieniom stop". Nazwiska laureatów i materiał foto w linku poniżej:
Materiał: Gmina Widawa
Liczna grupa uczniów Zespołu Szkół w Widawie wzięła udział w gminnym konkursie "Jestem wolny - uzależnieniom stop". Nazwiska laureatów i materiał foto w linku poniżej:
Materiał: Gmina Widawa
Dnia 04.04 2019r klasy pierwsze SP wraz z wychowawcami odbyły spacer do OSP w celu poznania odpowiedzialnej pracy strażaka. Uczniowie zapoznali się z całym wyposażeniem oraz sprzętem p.poż. Mogli wcielić się w małych strażaków i siedzieć za kierownicą tych wszystkich jednostek. Miłe spotkanie pełne ciekawostek oraz porad zakończył słodki Grzesiek dla każdego ,,małego strażaka”.
I. Koziara
Z uśmiechem na twarzach, odświętnie ubrani, trochę zestresowani, ale z pozytywnym nastawieniem 10 kwietna w murach naszej szkoły pojawili się trzecioklasiści – wyjątkowy , ostatni rocznik gimnazjum. Dziś musieli zmierzyć się z historią, wiedzą o społeczeństwie i językiem polskim; jutro policzą się z matematyką i przedmiotami przyrodniczymi, a w piątek rozmówią się z językiem angielskim.
Wszystkim naszym wspaniałym uczniom życzymy powodzenia i prosimy, pamiętajcie: egzaminy są ważne, ale nie definiują tego, jakimi jesteście ludźmi! Głowa do góry!
M. Czerwiec
W czwartek 14 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Miedzygminnym Konkursie Języka Angielskiego w Konopnicy wraz z uczniami ze szkół w Konopnicy, Osjakowie i Złoczewie. Uczennica klasy
5 b Alicja Bąk zajęła drugie miejsce w tym konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
A.Krysiak
Dzień Kobiet w naszej szkole, to wyjątkowy i bardzo uroczysty dzień. Apel z okazji Święta Kobiet odbył się w piątek 8 marca. Nauczyciele, pracownicy obsługi, zaproszeni goście i uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować to wyjątkowe święto. Hasło "Kwiatek dla Ewy" wprowadziło nas w odświętny nastrój. Nie zabrakło piosenek o kobietach i humorystycznych skeczów. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Widawa Michał Włodarczyk oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Widawa Sylwester Morawski, którzy złożyli Kobietom życzenia oraz obdarowali kwiatami. „Dziękujemy wszystkim młodszym i starszym Panom, którzy tego dnia o nas pamiętali”.
JKW
W dniu 7.03.2019 w Zespole Szkół w Buczku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łaskiego w Siatkówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". W grupie nasi chłopcy pokonali kolejno po 2:0 reprezentację PG nr 1 z Łasku, SP nr 1 Łasku oraz SP nr 5 z Łasku. Jako zwycięzcy grupy awansowaliśmy do finału gdzie pokonaliśmy również 2:0 drużynę z Buczku. Zespołowość, profesjonalne podejście, pot wylany na treningach a przede wszystkim sumienna i systematyczna praca podczas zajęć pozalekcyjnych zaowocowała Mistrzostwem Powiatu. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Jakub Kopka, Bartłomiej Witkowski, Patryk Wilczyński, Aleksander Szczepanowski, Kacper Aleksandrowicz, Patryk Olejniczak, Mateusz Lewandowicz, Konrad Bartoszek, Wiktor Pikorski, Filip Franiak. Drużynę przygotowywał Mirosław Szkudlarek.
M.Szkudlarek
W minioną sobotę 2.03.2019 nasi uczniowie i absolwenci uczyli się jeździć oraz doskonalili jazdę na nartach. Wyjazd do ośrodka narciarskiego Czarna Góra k. Stronia Śląskiego zorganizował nasz szkolny klub UKS "Libero" Widawa we współpracy z CIS "Multis Multum" z Łasku. Całodzienny pobyt na stoku pozwolił na opanowanie stopnia podstawowego przez tych, którzy mieli narty na nogach po raz pierwszy w życiu oraz stopnia średniego i wyższego przez jeżdżących już wcześniej. Zajęcia prowadził instruktor narciarstwa Mirosław Szkudlarek. Efekty zmagań naszych chłopców do obejrzenia tutaj: https://youtu.be/97Y1upkKkTs
M.Szkudlarek
Po ciężkiej pracy w I półroczu nauki uczniowie Naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w piątek – 8 lutego.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy wszystkich uczniów naszej szkoły.
Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i innym nauczycielom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka , tańce w parach oraz układy taneczne wykonywane przez wszystkich uczestników zabawy. Najwięcej emocji budziły konkursy, w których udział brali również nauczyciele. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek, który ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Widawie
Tegoroczna zabawa karnawałowa w Naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy! 😉
Agnieszka Labocha,Urszula Skrzypek, Renata Wapińska,Violetta Popławska, AnnaTutek ,Marek Wójcik
Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Łasku. Tematem pogadanki były: „Bezpieczne ferie”.
Panowie strażacy przybliżyli dzieciom i młodzieży tematykę pożarów, ich rodzaje i przyczyny. Zwrócili również uwagę na właściwe sposoby gaszenia pożarów, przypomnieli uczniom numery alarmowe, oraz pouczyli jak postępować i prawidłowo dokonać zgłoszenia pożaru.
W dalszej części omówiono problem czadu – cichego zabójcy, którego nie widać, nie słychać i nie czuć. W tej części pogadanki panowie zwrócili uwagę na konieczność zainstalowania w budynkach czujników dymu i czadu, oraz sprawdzenia wentylacji.
Na zakończenie panowie strażacy życzyli wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych ferii zimowych.
Zespół ds. Promocji Szkoły
Wyjazd klas 5 abc do kina HELIOS w Bełchatowie na film " O psie, który wrócił do domu". Piękny film pokazujący, że dobro dane drugiej istocie zawsze wraca. Łezka w oku też się kręciła...
"Polecamy wszystkim" - wychowawcy i uczniowie klas piątych.
JKW
W dniu 4 lutego w naszej szkole odbyła się "żywa" lekcja historii przeprowadzona przez grupę rekonstrukcyjną "REKONSTRUKTO". Lekcja była przeprowadzona z wykorzystaniem replik mieczy, broni palnej oraz strojów z okresu przełomu XIX i XX wieku. Tematyka lekcji obejmowała okres zaborów, powstań narodowych oraz walki o niepodległość. Organizatorem był nauczyciel historii – Pan Robert Majczyk.
Tydzień od 21 do 25 stycznia 2019r był dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Walentego Widawczyka w Widawie bardzo emocjonujący dlatego, że odbywał się
TYDZIEŃ KOLORÓW
Celem akcji, która była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły była m.in.:integracja uczniów i nauczycieli.
Hasłem tygodnia kolorów było:
CIESZYMY SIĘ Z BYCIA RAZEM
Każdego dnia obowiązywał strój w innym kolorze. Przebierali się wszyscy, uczniowie i nauczyciele. Szaleństwo kolorów owładnęło wszystkich, od uczniów po nauczycieli i dyrekcję. Klasy stanęły w szranki o tytuł najbardziej kolorowej.
Kolorowy Tydzień był ciekawy i dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Cel postawiony na początku akcji został w pełni osiągnięty.
Wszyscy dobrze się bawili i chętniej się uśmiechali.
Przecież uśmiech to najlepszy, najprostszy, najskuteczniejszy, najzdrowszy i najtańszy sposób przeciwdziałania stresom, zmęczeniu, frustracjom i niezadowoleniu.
Uśmiech spełnia również ważną rolę w kontaktach między ludźmi. To sygnał dla innych, że jesteśmy nastawieni przyjaźnie i życzliwie.
W rywalizacji między klasami o tytuł najbardziej kolorowej klasy:
I miejsce zajęła klasa I a
II miejsce – klasa II b
III miejsce- klasa IV b i klasa VI b
Po tak emocjonującym tygodniu zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie mogą doczekać się kolejnej edycji „Tygodnia kolorów”.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji za wspaniałe zaangażowanie każdego dnia.
Urszula Skrzypek Magdalena Bartczak , Aneta Krysiak
24 lutego 2019 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami (M. Czerwiec, K. Foszpańczyk,
J. Kuśmierek) udali się do Teatru Powszechnego w Łodzi na przedstawienie pt. „Szalone nożyczki”.
Przez godzinę przyglądaliśmy się funkcjonowaniu niezwykłego salonu fryzjerskiego, a następnie musieliśmy odtworzyć wszystko, co się wydarzyło, ponieważ doszło do przestępstwa…. Aha, to my zdecydowaliśmy, jak zakończyła się ta historia.
Jeśli chcecie miło spędzić czas, lubicie się śmiać i macie ochotę na nietypowe przedstawienie – ta sztuka jest dla Was. Serdecznie polecamy – uczniowie i opiekunowie.
W teatrze naprawdę nie jest nudno, a nożyczki mogą rzeczywiście być szalone…
M. Czerwiec
W ramach projektu „Szkoła - kierunek na przyszłość” p. Małgorzata Magdziak – Lisowska prowadziła następujące koła dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum:
Na zajęciach uczniowie mieli możliwość utrwalenia i rozszerzenia wiadomości o przyrodzie najbliższej okolicy, Polski i świata. Poznawali budowę komórkową organizmów , wykonywali model komórki, uczyli się technik mikroskopowania. Mieli możliwość poznawania przyrody najbliższej okolicy na spacerach i zajęciach
w terenie, czy podczas grania w gry planszowe i podczas rozwiązywania quizów.
Poznawali budowę i funkcjonowanie organizmu człowieka. Uczyli się wykorzystać tą wiedzę praktycznie m.in. do odczytywania wyników badań czy układania jadłospisów.
Uczestnicy kół poznali podstawowe zagadnienia fizyczne takie jak magnetyzm, właściwości światła czy budowę obwodów elektrycznych.
Wspólnie uczyliśmy się jak dbać o otaczające nas środowisko i poznawaliśmy skutki przyrodnicze niewłaściwych zachowań człowieka.
1.Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z przyrody „Przyroda wokół nas"
Główne cele zajęć:
2. Koło rozwijające kompetencje z przyrody „Funkcjonowanie organizmu, a zdrowie człowieka".
Główne cele zajęć :
3. Koło rozwijające kompetencje z przyrody „Zwierzęta wokół nas"
Główne cele zajęć :
M. Magdziak - Lisowska
Dnia 21 stycznia klasa VIII B wraz z klasą VIII A pod opieką swoich wychowawców wyjechali do Zduńskiej Woli do Ratusza na spektakl teatralny pt. ,, Oskar i Pani Róża ". Przedstawienie wystawione zostało przez aktorów z Teatru Współczesnego w Krakowie
M. Kucper
Dnia 21 stycznia 2019r uczniowie klas II oraz III Szkoły Podstawowej w Widawie, pod opieką swoich wychowawców wybrali się do Zduńskiej Woli do Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli na przedstawienie teatralne pt. ,,Detektyw Pozytywka"
w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
Spektakl ten powstał na podstawie książki z kanonu lektur szkolnych, autorstwa Grzegorza Kasdepke. Nasi mali widzowie przenieśli się w świat zagadek i sekretów, których rozwiązania podjął się tytułowy bohater, właściciel agencji detektywistycznej „Różowe okulary” - detektyw Pozytywka. Okazał się on specjalistą od spraw niełatwych, potrafiącym rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę. Tym razem pod swoją lupę wziął „czas”, a raczej jego brak.
Dzięki spektaklowi „Detektyw Pozytywka”, dzieci nauczyły się, że należy tak gospodarować i zarządzać swoim czasem, aby mieć go wystarczająco dużo również na sprawy dla nas ważne.
Spektakl w zabawny, nieskomplikowany i dostępny sposób pomaga zrozumieć dzieciom proste zjawiska przyrody i otaczający je świat. Okraszone wesołymi piosenkami przedstawienie bardzo przypadło wszystkim do gustu.
U.Skrzypek, A.Labocha, R.Wapińska
W niedzielę 13 stycznia licznie braliśmy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy , której 27 finał rozgrywał się w Gminnym Ośrodku Kultury. Wielu uczniów naszej szkoły w zimnie i deszczu, zbierało od wczesnych godzin porannych pieniądze do puszek, a w godzinach popołudniowych pomagało na sali widowiskowej roznosząc ciasta oraz w roznoszeniu losów. Wielu też uatrakcyjniło swoim występem tegoroczny finał. Rodzice upiekli pyszne ciasta, które zostały sprzedane podczas imprezy. Wielu nauczycieli liczyło pieniądze. Ręce pełne roboty mieli Ci, którzy pomagali w kawiarence orkiestrowej. Cieszymy się z zebranej kwoty: 18.468,45 zł. JAK ZWYKLE NIE MARUDZIMY, NIE NARZEKAMY, MY JAKO SZKOŁA POMAGAMY.
JKW
11 stycznia odbył się 3 etap XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
W naszej szkole gościliśmy uczniów z Burzenina i Konopnicy.
Konkurs miał formę testu wiedzy, składającego się z 25 pytań (15 pytań ogólnych z wiedzy z zakresu biologii i geografii) oraz 10 pytań z wiedzy o Parku Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Hubert Kałuża – kl. VIIIb
Kacper Lisowski – kl. IIIa
Amelia Krawczuk – kl. IIIb
Amelia Kacperska – kl. IIIb
Opiekunem drużyny była p. Małgorzata Magdziak – Lisowska.
Drużyna naszej szkoły wywalczyła drugie miejsce przegrywając dwoma punktami z drużyną z Burzenina.
Uczeń naszej szkoły – Hubert Kałuża - otrzymał nagrodę specjalną za uzyskanie najwyższej ilości punktów zdobytych w konkursie.
M. Magdziak - Lisowska
Powered by aSc EduPage