I. Organizator – Rada Rodziców w Zespołu Szkół w Widawie II. Uczestnicy konkursu – uczniowie klas I-III i IV-VIII. III. Cele konkursu: • pobudzenie wyobraźni plastycznej dzieci. • pobudzanie aktywności twórczej i rozwijanie wyobraźni dzieci; • rozwijanie zainteresowań dzieci sztuką; • rozwijanie zainteresowań dzieci zmianami w porach roku; • promowanie działań twórczych dzieci – plastycznych. IV. Zadanie konkursowe • zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będzie wybrana pora roku, • praca musi być wykonana na papierze formatu a4 w układzie poziomym • preferowane techniki malarskie i rysunkowe (kredki, mazaki, akwarele, farby plakatowe, akrylowe, olejne, pastel suchy, olejny, techniki mieszane z ww.), • każdy uczestnik może wykonać TYLKO 1 PRACĘ DLA POSZCZEGÓLNYCH PÓR ROKU, czyli w sumie maksymalnie 4 prace, • każda praca, pora roku, powinna być wykonana na osobnej kartce, • każda praca powinna być cała pokryta kolorem, tzn. zarysowana lub pomalowana (Kolor nieba nigdy nie jest biały, a kolor chmur uzależniony jest od pory roku i aury (np. białe chmury w słoneczny dzień, ciemne, kiedy pada deszcz lub jest burza), • uwaga: prace z przyklejanych liści, traw itp. oraz wyklejanek bibułowych itp. nie będą brane pod uwagę w ocenach konkursowych! • wszystkie prace muszą być dostarczone do wychowawców klas do 3 listopada br. i czytelnie opisane na TYLNEJ STRONIE. Muszą znaleźć się następujące informacje: - imię i nazwisko autora pracy - klasa - określenie pory roku, jaka jest przedmiotem pracy. V. Ocena prac i nagrody. Prace oceni powołane jury. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. VI. Ustalenia końcowe Wybrane zwycięskie prace zostaną wykorzystane do stworzenia kalendarza, który Rada Rodziców opracuje i będzie sprzedawała wśród szkolnej i lokalnej społeczności.
Aktualności
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „CZTERY PORY ROKU” W SZKOLNYM KALENDARZU
„CZŁOWIEK ŻYJE TAK DŁUGO, JAK DŁUGO TRWA PAMIĘĆ O NIM”
13 października, czyli w przeddzień święta wszystkich, którzy są związani z edukacją, uczniowie klasy 6a, 8a oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Widawie zapalili znicze na grobach nauczycieli i pracowników widawskiej oświaty. Przekazywanie kolejnym pokoleniom tej pięknej tradycji jest dla nas, nauczycieli obecnie pracujących w widawskiej szkole, niezmiernie ważne. Wielu z nas właśnie ta szkoła wykształciła, dlatego zapewniamy, że będziemy pamiętać...
MC
22
Dzień Nauczyciela na WESOŁO
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Widawie obchodzony był dzisiaj na WESOŁO.
Uroczystość uświetniła obecność gości: wójta Gminy Widawa Pana Michała Włodarczyka, Księdza proboszcza Jarosława Leśniaka.
Uczniowie w sposób humorystyczny podziękowali swoim nauczycielom za pracę oraz przyznali w dziesięciu kategoriach TYTUŁY, które jak twierdzą, na co dzień charakteryzują pedagogów - wszystko oczywiście potraktowane było z przymrużeniem oka.
TYTUŁ:
MIKROFON ROKU – otrzymała Pani Magdalena Wróblewska nauczyciel z donośnym głosem
ŻARTOWNI ROKU – otrzymała Pani Sylwia Rychlik – nauczyciel, którego humor dodaje energii
LUZAK ROKU – otrzymał Pan Robert Majczyk – dzięki niemu świat staje się łatwiejszy
ZŁOTA KATARYNKA otrzymała Pani Anna Małolepsza – nauczyciel, który mówi dużo i szybko.
GORĄCY UŚMIECH – otrzymała Pani Joanna Kubiak – Włodarczyk – nauczyciel z uśmiechem na twarzy
SKARBNICA WIEDZY – otrzymała Pani Małgorzata Cybulska – nauczyciel odpowiadający na wszystkie pytania
ZŁOTY CIUSZEK – otrzymała Pani Małgorzata Frąckiewicz – nauczyciel, który wyróżnia się ubiorem
AL. CAPONE – otrzymał Pan Marek Wójcik – szkolny mafioso, najbardziej wymagający nauczyciel
BRATNIA DUSZA – otrzymał Pan Mirosław Szkudlarek – Nauczyciel – Przyjaciel uczniów
ZŁOTY DRAPAK – otrzymał Pan Marek Czapiński – nauczyciel, który pisze niewyraźnie.
Na koniec Pani dyrektor Renata Graczyk złożyła wszystkim życzenia, a Pan wójt obdarował wszystkich pracowników szkoły symbolicznym kwiatkiem.
Podczas akademii minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego nauczyciela ś.p. Adama Kucpra.
JKW
51
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 7A
W czwartek na zajęciach z wychowawcą dziewczynki przygotowały niespodziankę dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka. Były życzenia, Sto lat w wykonaniu dziewcząt oraz słodki poczęstunek. Chłopcy zostali też obdarowani przez koleżanki koszulkami i długopisami. Na zakończenie chłopcy uczestniczyli w quizie.
Wszyscy doskonale się bawili.A.M.
6
Dzień Chłopaka w klasie 4b
Dzień Chłopaka w klasie 4b! Były życzenia, prezenty, poczęstunek, konkursy i zabawy. Było miło, wesoło i smacznie!
M. Wróblewska
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 3a
Dzień Chłopaka w 3a. Chłopcy dziękują za życzenia , upominki oraz miłe chwile wszystkim dziewczynkom w klasie.
I.K.
Dzień Chłopaka w klasie 6b
Szkolne obchody Dnia Chłopaka połączyliśmy z uroczystością klasową. Impreza składała się z dwóch części: rozrywkowej i poczęstunku. Na początku dziewczyny przeprowadziły gry, zabawy, quizy, zgadywanki i karaoke dla swoich klasowych kolegów. Trzeba przyznać, że chłopcy wykazali się dużą wiedzą z dziedziny sportowej, motoryzacyjnej, majsterkowania oraz niekwykłą sprawnością i talentami muzycznymi.W nagrodę zostali obdarowani słodkościami. Następnie nadszedł czas na wyczekany poczęstunek w formie pizzy.W miłej atmosferze upłynął czas kolejnej imprezy klasowej w 6b. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i pomoc.
A.K.
16
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 2a
Dzisiaj w naszej klasie odbył się Dzień Chłopaka. W tym dniu wszyscy chłopcy przyszli odświętnie ubrani, a dziewczynki wraz z wychowawcą przygotowały niespodzianki. Chłopcy, aby otrzymać upominek, musieli wykonać trudne zadania. Wszyscy zasłużyli na miano Super Chłopaka , wykazując się wiedzą, sprawnością, pomysłowością i poczuciem humoru. Oprócz doskonałej zabawy, mieliśmy również słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. B.W.
16
DZIEŃ CHŁOPAKA W KL.6A
Z okazji Dnia Chłopaka żeńska część klasy przygotowała dla kolegów sympatyczną niespodziankę - były różne konkurencje, zabawy, tańce, poczęstunek i – oczywiście - upominki. Jeszcze raz życzymy wszystkim chłopcom samych radosnych dni – Julka, Kasia, Lena, Lena, Marysia, Nikola, Ola, Oliwia i Wiktoria z wychowawczynią.
MC
14
DZIEŃ CHŁOPAKA 4A
W piątek 29 wrzesnia uczennice klasy 4a obdarowały kolegów upominkami z okazji Dnia Chłopaka. Wszyscy świetnie sie bawili, tańczyli i śpiewali ulubione piosenki.Wszystkiego najpiękniejszego chłopcy!!!
S.R.
DZIEŃ CHŁOPAKA - święto naszych kolegów.
Na zajęciach z wychowawcą uczniowie klasy 5a świętowali święto swoich kolegów. Były życzenia, upominki, nawet pogoda pozwoliła na wyjście na LODY.
Dziewczynki i Pani Asia wzorowo przygotowały ten dzień, za co im bardzo dziękujemy - CHŁOPAKI z 5a.
JKW
1
NARODOWE CZYTANIE 2023
W dniu 26 września 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Widawie zorganizowała Narodowe Czytanie, w którym aktywny udział wzięła społeczność naszej szkoły. Fragmenty ,,Nad Niemnem’’ Elizy Orzeszkowej czytali zarówno uczniowie ( z klasy VI b), nauczyciele, jak i dyrekcja. Nad Niecieczą, w pięknej scenerii można łatwo się było przenieść w czasy Bohatyrowiczów. Udział w tym wydarzeniu był prawdziwą ucztą dla oka, ucha i ducha.
M. Frąckiewicz
7
DZIEŃ CHŁOPAKA 5B
Dzień Chłopaka w 5b! Dziękujemy naszym wspaniałym dziewczynom oraz Paniom: Justynie, Agnieszce i Anecie za super atrakcyjny dzień chłopaka. Były życzenia, konkursy, prezenty, słodki poczęstunek oraz dużo dobrej zabawy. Wielkie, wielkie dziękujemy! Chłopcy z 5b wraz z wychowawcą.
M.Sz.
19
KRÓLOWA ŚNIEGU
Dnia 27.09.2023r klasy drugie i trzecie z wychowawcami i panią A.Luter z biblioteki były na przedstawieniu teatralnym sceny krakowskiej pt. KRÓLOWA ŚNIEGU w Zduńskiej Woli. Nasi wychowankowie zaproszeni zostali na zaskakującą i pełną zwrotów akcji podróż do krainy Królowej Śniegu .Wraz z Gerdą ,która poszukiwała Kaja odwiedziły krainę kwiatów, pałac Księżniczki, grotę zbójców .Widzowie wraz z bohaterami toczyli walkę dobra ze złem, wzruszali się i zachwycali .Wszystko po to, by odkryć ponadczasową siłę miłości. Spektakl z najwyższą starannością realizował dydaktyczne wartości przeznaczone dla młodego widza. Natomiast baśniową atmosferę spektaklu dopełniła bogata sceneria, kostiumy, maski, lalki. Uczniowie poznali całą paletę ludzkich wartości i wrócili bogatsi jednocześnie o te nowe wartości.
I.K.
16
DZIEŃ CHŁOPAKA
DZIEŃ CHŁOPAKA
POŻEGNANIE LATA 2023
15 września 2023 roku w ZS w Widawie odbył się piknik pod hasłem ,,Pożegnanie lata 2023’’. Podczas pikniku wszystkie zespoły klasowe prezentowały różne piosenki o tematyce letniej i wakacyjnej. Występom towarzyszyły atrakcyjne stroje, rekwizyty oraz ciekawe choreografie. Między występami uczniów ,,pojawiały się’’ atrakcyjne konkurencje sportowe, które dla wszystkich klas przygotowali organizatorzy. Sportowym rywalizacjom towarzyszyło dużo śmiechu i zabawy. Uczestnicy pikniku mogli też skorzystać z poczęstunku oraz dodatkowej atrakcji, jaką była wata cukrowa i popcorn. Piękna pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili. Żal tylko, że ,,żegnaj lato na rok…’’
FM
58
OPIEKUNOWIE SU
W piątek w wyniku głosowania uczniów zostali wybrani opiekunowie Samorządu Uczniowskiego : Pan Robert Majczyk, Pani Aneta Krysiak i Pani Małgorzata Magdziak- Lisowska. Przewodniczącym został Pan Robert Majczyk.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24 w Zespole Szkół w Widawie otwarto hymnem – „Mazurkiem Dąbrowskiego” w wykonaniu całej społeczności szkolnej. Uroczystość uświetniła obecność przybyłych gości. Na początku uczniowie klas starszych przybliżyli tragiczny czas w historii kraju - wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej
Następnie głos zabrała pani dyrektor- Renata Graczyk, która oficjalnie otworzyła rok szkolny 2023/24 w naszej szkole. Potem głos zabrał Wójt Gminy Widawa Pan Michał Włodarczyk, który poinformował uczestników uroczystości o najważniejszych inwestycjach oświatowych w naszej gminie.
Kolejnym punktem uroczystości był przedział klas i wychowawców. Serdecznie witamy w naszej placówce pierwszoklasistów z wychowawcami panią Renatą Wapińską i panią Urszulą Skrzypek.
Potem wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów na różnych płaszczyznach.
M.F.
57
Archiwum Aktualności