• Wyjazd do Grecji w okolice Salonik w ramach programu ERASMUS+

• W niedzielę rano (29.05.2022), 30 uczniów i 5 nauczycieli naszej szkoły wyjechało na 14 dni do Grecji w okolice Salonik w ramach programu ERASMUS+. Dzieci będą uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego do miejcowej szkoły, będą poznawać grecką kulturę oraz przyrodę, zwiedzać zabytki i wypoczywać nad Morzem Śródziemnym.

• WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

• 30.05.2022 r klasy Ia i I b pod opieką wychowawców- I.Koziara, E.Herman i p.J.Wróblewskiej odbyła się wycieczka do Wrocławia.Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie wrocławskiego zoo oraz rejs statkiem po Odrze. Wszystkich naszych wychowanków bardzo zainteresowało każde miejsce i żyjące tam zwierzęta. Niestrudzone podziwiały te jakże różne i z różnych stron świata okazy. Następnie podziwiały panoramę miasta płynąć statkiem po Odrze. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń.

I.Koziara

• DZIEŃ MATKI I DZIEŃ OJCA

• Dzień Matki i Dzień Ojca to święta będące wyrazem szacunku dla rodziców. Dla każdego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Z tej właśnie okazji 27 maja 2022 roku odbyła się uroczystość przygotowana przez klasę 2 b, na którą zostali zaproszeni rodzice. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców oraz wspólnie wykonany taniec. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była niezwykle miła i rodzinna. Bardzo dziękuję za tak liczny udział i wspaniałą współpracę.

Urszula Skrzypek

• ,,BABA JAGA U DENTYSTY”

• Dnia 27 kwietnia 2022r klasa 2 b została zaproszona na przedstawienie pt. ,,Baba Jaga u dentysty” przygotowane przez klasę 2 a i p. Renatę Wapińską.

Wszystkim podobała się gra kolegów, jak również piękne stroje i rekwizyty. Dziękujemy za zaproszenie – klasa 2 b

Urszula Skrzypek

• DZIEŃ MATKI

• Dnia 27 mają 2022 w klasie I a obyła się uroczysta ,,lekcja otwarta'' poświęcona naszym Mamom. Uczniowie  wypowiadali się o cechach swoich Mam, opisywali ich pracę i poświęcenie. Udawadniali jak ważna jest Mama w ich życiu. Lekcja została podsumowana życzeniami, piosenką i portretami wykonanymi własnoręcznie ,które moi wychowankowie  wręczyli swoim  najdroższym. Mamusie podziękowały swoim pociechom małym co nieco i sokami. Było bardzo miło, rodzinnie i  wesoło. Dziękuję  za tak liczny udział i dobry humor.

I.Koziara

• Egzamin ósmoklasisty.

• W pierwszym dniu uczniowie pisali test z języka polskiego, w drugim dniu rozwiązywali zadania z matematyki, a jutro zmierzą się z językiem angielskim. Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy wysokich wyników.

• Wycieczka do Warszawy

• 19 maja – w piękny, słoneczny dzień uczniowie z klas 2a, 2b i 3b pod opieką p. R. Wapińskiej, p. U. Skrzypek, p. A. Labocha i p. J. Kuśmierek wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

Uczniowie z dobrymi humorami rozpoczęli wycieczkę od zajęć z edukatorami z ,,Wizytą u króla” w kompleksie pałacowym w Wilanowie. Ciekawe opowieści edukatorów o życiu m.in. króla Jana III Sobieskiego przybliżyło im dawne życie naszych władców.

Następnym punktem wycieczki był Zamek Królewski, gdzie uczniowie ze słuchawkami w uszach i przewodnikami zobaczyli oficjalną siedzibę władców Polski, jak również usłyszeli wiele ważnych, historycznych faktów naszego kraju.

Na Starówce uczniowie zobaczyli Syrenkę, Pomnik Małego Powstańca oraz Kolumnę Zygmunta. Była również chwila na zakup pamiątek i pysznych lodów.

Kolejne punkty wycieczki to zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Narodowego. Zakończeniem wycieczki była nagroda- miła niespodzianka – zestawy w Mc Donald s.

W wyśmienitych humorach, z głową pełną wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do domów.

U.Skrzypek

• IV Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

• W piątek 13 maja nasi uczniowie: Alicja Bąk i  Stanisław Chojnacki z klasy 8 b brali udział w etapie rejonowym konkursu z języka angielskiego. Pisemne eliminacje rejonowe zostały przeprowadzone w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zduńskej Woli. Nasi uczniowie rywalizowali z dwudziestoma trzema uczniami  z różnych szkół. Czekamy na wyniki i mamy nadzieję na udział w finałowym etapie konkursu.

A. Krysiak

• WYCIECZKA DO TORUNIA

• 16 maja uczniowie klas 4a i 4b pod opieką wychowawców – pani M. Czerwiec i pani A. Krysiak oraz pani M. Cybulskiej wybrali się na wycieczkę do Torunia.  Miasto przywitało nas piękną pogodą i cudownym zapachem pierników. W Piernikarni Mistrza Bogumiła mogliśmy samodzielnie upiec te aromatyczne ciastka i dowiedzieć się, dlaczego pierniki katarzynki noszą taką właśnie nazwę.

Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy piękną, zabytkową Starówkę – wiemy już, w którym domu urodził się Mikołaj Kopernik i gdzie został ochrzczony. Sprawdziliśmy, czy Krzywa Wieża naprawdę jest krzywa, dlaczego pomnik grającego na skrzypcach flisaka otaczają żaby oraz to, czy siedzenie na szczególnym osiołku – pręgierzu rzeczywiście jest niewygodne. Nad zachwyconymi turystami czuwa ogromny posąg najbardziej znanego torunianina –mamy z nim zdjęcie! Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się do Planetarium na seans o Kosmosie – było  naprawdę kosmicznie... Piękne miasto pełne turystów pożegnaliśmy z przeświadczeniem, że pewnie jeszcze kiedyś tu wrócimy...

M. Czerwiec